Wjechał na przeciwległy pas i chodnik. Kierowca tira poszukiwany

Wjechał na przeciwległy pas i chodnik. Kierowca tira poszukiwany

kierowca

Podaj dalej

Policja w całej Polsce szuka kierowcy tira, który swoim gapiostwem mógł doprowadzić do śmiertelnego wypadku. Kierowca, aby uniknąć zderzenia z innymi pojazdami stojącymi przed nim, uciekł na przeciwny pas ruchu i wpadł na chodnik. Na całe szczęście nikt wówczas nie przejeżdżał ani nie szedł.

Choć całe zdarzenie drogowe zakończyło się szczęśliwie, to jednak takie nie będzie dla kierowcy. Policja już poinformowała, że oprócz mandatu grozi mu również utrata prawa jazdy, a co za tym idzie  pracy.

"Uciekał na chodnik, żeby nie wjechać w osobówkę"

Niewiele brakowało. Kierowca samochodu ciężarowego widząc, że nie wyhamuje przed ciagiem samochodów, które zatrzymały się na drodze, zjechal na przeciwny pas ruchu i na chodnik. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na DK 22 w miejscowości Jegłownik w województwie warmińsko-mazurskim.

Gepostet von Ochotnicza Straż Pożarna – OSP.pl am Dienstag, 22. Oktober 2019

W 2018 roku doszło do ponad czterech tysięcy wypadków, w których samochód najechał na tył jadącego lub stojącego pojazdu. Zginęło w nich ponad 200 osób, ponad 5,5 tysiąca zostało rannych. Policja apeluje, żeby każdy kierowca trzymał odpowiednią odległość za pojazdem znajdującym się przed nim.

Oto wypadek, który uratował życie rodzinie z dzieckiem w wózku!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News