Williams zbyt biedny i amatorski. Potęgi wskazane do wybudowania bolidu przyszłości

Williams zbyt biedny i amatorski. Potęgi wskazane do wybudowania bolidu przyszłości

95 interakcji
claire williams

Podaj dalej

Williams wskazywany był jako jeden z głównych faworytów do tego żeby zbudować bolid testowy dla Pirelli. Okazuje się, że z producentem opon będą współpracowały wyłącznie topowe zespoły Formuły 1.

Jak informuje „Auto Motor und Sport” trzy teamy stworzą samochody testowe dla Pirelli, a będzie to Mercedes, Ferrari i Renault. Początkowo mówiono o tym, że to Williams będzie zespołem, który skorzysta na takiej współpracy – zarówno finansowo, jak i sportowo. Przemawiać miały za tym obecne problemy ekipy z Grove i fakt, że zespół mógłby lepiej przygotować się do nadchodzącej rewolucji w wyścigach Formuły 1 jaka nadejdzie w 2021 roku. Chodzi m.in. o zmianę kół z 13-calowych na rzecz 18-calowych.

Mario Isola, szef motorsportu w Pirelli: Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze testy nowych opon odbędą się w okolicach września tego roku. Dla nas ważna jest praca z kilkoma zespołami i różnymi samochodami, aby uzyskać reprezentatywne dane.

Nieoficjalnie mówi się, że Pirelli w początkowej fazie badań chce być pewne, że stworzone bolidy będą jak największym odzwierciedleniem tego, co zobaczymy w 2021 roku.

Robert Kubica: Szczerze? Jest gorzej niż rok temu

Tym samym Williams zupełnie wypadł z gry z racji tego, że de facto nie stworzyli dobrze funkcjonującego samochodu na ten sezon. Zespół z Grove ma zbyt dużo swoich problemów z FW42, aby zajmować się jeszcze konstruowaniem nowego bolidu. Do tego dochodzą także kwestie finansowe na początkowym etapie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News