Williams ma nowego kierowcę! Jamie Chadwick pomoże zespołowi

Williams ma nowego kierowcę! Jamie Chadwick pomoże zespołowi

41 interakcji
williams

Podaj dalej

Zespół Williamsa pozyskał nowego kierowcę rozwojowego, a jest to nie byle kto, bo aktualna liderka W Series. W ramach współpracy Jamie Chadwick będzie odbywała sesje testowe w symulatorze ekipy w Grove.

Brytyjka po dwóch tegorocznych wyścigach jest liderką W Series – mogła cieszyć się z jednego zwycięstwa. Jeżeli chodzi o jej dotychczasowe sukcesy, to w 2015 roku wygrała brytyjską GT4, a w 2018 roku wygrała wyścig Formuły 3 oraz tytuł MRF Winter Series.

Jamie Chadwick: Czas spędzony w symulatorze będzie wspaniałą okazją do poprawy mojego rozwoju. Nie mogę się doczekać, aż rozpocznę pracę w fabryce w Grove, zanurzając się w zespół oraz pomagając mu w każdym możliwym obszarze. Możliwość zostania częścią Akademii jest dla mnie niesamowitą platformą i jestem podekscytowana rozpoczęciem współpracy.

W ostatni weekend na wyścigu W Series pojawiła się Claire Williams i dziś już wiadomo, że nie był to przypadek.

Claire Williams: Miałam przyjemność obserwować pierwszy wyścig Jamie na Hockenheim, gdzie odniosła zwycięstwo w W Series. Promowanie kobiet w sportach motorowych jest bardzo ważne, a posiadanie zawodniczki w naszej Akademii może zainspirować młode dziewczyny do startów w wyścigach. Liczymy, że uda nam się pokazać, iż motorsport jest wszechstronny oraz ekscytujący. Jamie jest wielkim talentem i nie możemy się doczekać współpracy z nią.

Jamie Chadwick oprócz testów w symulatorze w swojej umowie ma zapis pojawienia się na trzech europejskich wyścigach Formuły 1, w tym Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News