Williams: George Russell ''winny'' wycofania Roberta Kubicy z wyścigu

Williams: George Russell ''winny'' wycofania Roberta Kubicy z wyścigu

Williams: George Russell ”winny” wycofania Roberta Kubicy z wyścigu

Podaj dalej

Starszy inżynier wyścigowy zespołu Williams przyznał po raz kolejny, że wycofanie Roberta Kubicy z ostatniego wyścigu było wynikiem uszkodzeń, jakich dokonał w swoim bolidzie w ostatnich wyścigach George Russella. Ekipie Grove brakuje części, co jest wręcz kompromitujące.

W przedostatnim Grand Prix młody Brytyjczyk zderzył się z Romainem Grosjeanem, przez co uszkodzone zostało m.in. przednie zawieszenie w jego pojeździe. Z kolei w ostatni weekend przez źle zamontowane koło zaliczył przygodę z bandą.

Williams złamał umowę z Orlenem? Koncern żąda wyjaśnień w sprawie bezzasadnego wycofania Kubicy

– Niestety byliśmy zmuszeni do wycofania samochodu Roberta ze względu na liczbę uszkodzeń, których doświadczyliśmy w Singapurze i Rosji, aby chronić nasze uczestnictwo w kolejnych wyścigach. Zespół pracował ekstremalnie ciężko by zapewnić, że liczba komponentów będzie wystarczająca przed Japonią i finałowymi wyścigami – powiedział „Motorsportowi” Dave Robson.

Taka wypowiedź tylko potwierdza, że choć Formuła 1 zbliża się do końca sezonu, to jednak Williams nie był i wciąż nie jest odpowiednio przygotowany do tegorocznej rywalizacji. Przypominają się tutaj również słowa Claire Williams sprzed kilku miesięcy.

Williams zapowiada eksperyment w Japonii. ”Na pewno to zauważycie”

Szefowa zespołu zapewniała wówczas, że problem z komponentami do bolidów został rozwiązany. Kierowcy ani fani zespołu mieli nie obawiać się tego, że zabraknie jakichkolwiek części. Dwie przygody szybko zweryfikowały jej słowa.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News