Williams będzie jeździł na silnikach Mercedesa do 2025 roku

Williams będzie jeździł na silnikach Mercedesa do 2025 roku

26 interakcji

Podaj dalej

Williams oraz Mercedes zawarli nową umowę, jeżeli chodzi o dostarczanie jednostek napędowych dla ekipy z Grove. Oba podmioty współpracują ze sobą od 2014 roku, czyli od początku ery hybrydowej.

Ówczesne porozumienie zostało zawarte na siedem sezonów i kończy się pod koniec 2020 roku. Nowa umowa została zawarta do końca sezonu 2025. Williams wciąż pozostanie niezależnym konstruktorem bolidu, produkując m.in. własną skrzynie biegów.

Claire Williams: Przez sześć ostatnich sezonów prowadziliśmy wspaniałe partnerstwo z Mercedesem. Cieszymy się, że możemy przedłużyć z nim umowę o pięć kolejnych lat, począwszy od sezonu 2021. Mercedes jest jednym z najbardziej utytułowanych dostawców silników w tym sporcie. Wierzymy, że nadal będą oferować niezwykle konkurencyjny pakiet jednostek napędowych. Z czasem Mercedes stał się prawdziwym przyjacielem zespołu. Nie możemy się już doczekać dalszej współpracy z Mercedes-AMG HPP.

Do kwestii współpracy z zespołem Williams odniósł się również Toto Wolff.

Toto Wolff: Williams jest jedną z kultowych marek w Formule 1. Jako Mercedes z dumą traktujemy ten zespół jako część naszej rodziny sportów motorowych. Ostatnio przechodzą przez ciężkie chwile, ale to tylko pokazało ich odporność i siłę charakteru, które przejawiają się w walce o powrót na zasłużone miejsce. Jestem pewien, że z perspektywy niezależnych zespołów rysują się pozytywnie w związku z nowymi przepisami finansowymi, które zostaną wprowadzone od 2021 roku. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować nasze robocze relacje z Williamsem w nowej erze naszego sportu.

Prezes PKN Orlen: Robert Kubica w F1? Rozmowy trwają

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News