Williams będzie jeździł na silnikach Mercedesa do 2025 roku

Williams będzie jeździł na silnikach Mercedesa do 2025 roku

26 interakcji
rokit

Podaj dalej

Williams oraz Mercedes zawarli nową umowę, jeżeli chodzi o dostarczanie jednostek napędowych dla ekipy z Grove. Oba podmioty współpracują ze sobą od 2014 roku, czyli od początku ery hybrydowej.

Ówczesne porozumienie zostało zawarte na siedem sezonów i kończy się pod koniec 2020 roku. Nowa umowa została zawarta do końca sezonu 2025. Williams wciąż pozostanie niezależnym konstruktorem bolidu, produkując m.in. własną skrzynie biegów.

Claire Williams: Przez sześć ostatnich sezonów prowadziliśmy wspaniałe partnerstwo z Mercedesem. Cieszymy się, że możemy przedłużyć z nim umowę o pięć kolejnych lat, począwszy od sezonu 2021. Mercedes jest jednym z najbardziej utytułowanych dostawców silników w tym sporcie. Wierzymy, że nadal będą oferować niezwykle konkurencyjny pakiet jednostek napędowych. Z czasem Mercedes stał się prawdziwym przyjacielem zespołu. Nie możemy się już doczekać dalszej współpracy z Mercedes-AMG HPP.

Do kwestii współpracy z zespołem Williams odniósł się również Toto Wolff.

Toto Wolff: Williams jest jedną z kultowych marek w Formule 1. Jako Mercedes z dumą traktujemy ten zespół jako część naszej rodziny sportów motorowych. Ostatnio przechodzą przez ciężkie chwile, ale to tylko pokazało ich odporność i siłę charakteru, które przejawiają się w walce o powrót na zasłużone miejsce. Jestem pewien, że z perspektywy niezależnych zespołów rysują się pozytywnie w związku z nowymi przepisami finansowymi, które zostaną wprowadzone od 2021 roku. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować nasze robocze relacje z Williamsem w nowej erze naszego sportu.

Prezes PKN Orlen: Robert Kubica w F1? Rozmowy trwają

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News