Wiemy, że wyprzedzanie Subaru Imprezą to czysta przyjemność. Ten kierowca jednak przesadził [wideo]

Wiemy, że wyprzedzanie Subaru Imprezą to czysta przyjemność. Ten kierowca jednak przesadził [wideo]

Podaj dalej

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki namierzyli kierowcę w Subaru Imprezie, który wyprzedzał kolejno jadące przed nim pojazdy. Teraz musi odwiesić kluczyki z samochodu na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie na obszarze miejscowości, położonych na zachód od Wrocławia. W pewnym momencie trafili na tytułową Subaru Imprezę. Kierujący nią wykonał gwałtowny manewr skrętu, zwracając na siebie uwagę funkcjonariuszy. Właśnie dlatego policjanci postanowili przyjrzeć się jego jeździe i ruszyli za nim.

Widać było, że kierujący Subaru niecierpliwi się, że musi jechać za innymi pojazdami i nie ma okazji do wyprzedzania. Gdy tylko nadarzyła się okazja, zaczął wyprzedzać kolejne samochody. Swoich manewrów nie sygnalizował lub robił to nieprawidłowo.

Gdy w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h mężczyzna rozpędził się do 112 km/h, policjanci przerwali jego jazdę. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali go mandatami na łączną kwotę 1000 złotych oraz zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News