Wiemy od kiedy rusza akcja „ZNICZ 2019”. Policja zapowiada, że będzie bezwzględnie egzekwować przepisy

Wiemy od kiedy rusza akcja „ZNICZ 2019”. Policja zapowiada, że będzie bezwzględnie egzekwować przepisy

Podaj dalej

Przełom października i listopada to rokrocznie okres wzmożonego ruchu na polskich drogach. Jak co roku, kulminacją tego okresu będą uroczystości związane z „Dniem Wszystkich Świętych” oraz „Zaduszek”, wówczas Policja przeprowadzi akcję „ZNICZ 2019”, która odbywać się będzie w dniach 31.10-03.11.2019.

W tym roku ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019” rozpocznie się 31 października i potrwa do 3 listopada. W tym okresie policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas tych szczególnych dni zadumy i pamięci o zmarłych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizować czynności mające na celu ograniczenie tych zachowań na drodze, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W celu zapewnienia użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymania płynności ruchu, mundurowi wzmogą intensywność kontroli na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa.

Warto pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym pogorszeniu ulegają warunki atmosferyczne, co w połączeniu ze świątecznym wzrostem natężenia ruchu, utrudnia poruszanie się kierowcom. Mgła i padający deszcz często ograniczają nam widoczność i wydłużają czas reakcji na zagrożenie na drodze. Dostosujmy więc prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Pamiętajmy, że pewne elementy związane ruchem drogowym podczas zbliżających się świąt znajdą się pod szczególnym policyjnym nadzorem.

Funkcjonariusze bezwzględnie będą egzekwować m.in.:

  • przestrzegania ograniczeń prędkości zwłaszcza na obszarze zabudowanym,
  • stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
  • od kierowców trzeźwości za kierownicą,
  • respektowania ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów,
  • właściwego używanie świateł zewnętrznych pojazdów,
  • stosowania przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych

Już niedługo policyjna akcja ZNICZ. Czy wiesz jak się zachować, gdy ruchem kieruje policjant?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News