Wiemy już jak będzie wyglądał nowy Peugeot 508 GT

Wiemy już jak będzie wyglądał nowy Peugeot 508 GT

Wiemy już jak będzie wyglądał nowy Peugeot 508 GT

Podaj dalej

Obecna generacja Peugeota w salonach jest dostępna już od ośmiu lat. Klienci zatem coraz rzadziej decydują się na ten trochę przestarzały model. W ubiegłym roku do nabywców trafiło niespełna 23 tys. egzemplarzy, czyli aż o 39% mniej, niż w roku 2016!

W internecie pojawiły się zdjęcia usportowionej odmiany Peugeota 508 GT. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółowych informacji na temat rozwiązań technicznych w nim zastosowanych. Wiemy, że nowy 508 będzie bazować na modułowej platformie francuskiego koncernu EMP2.

Wizualnie możemy zauważyć, że kształt karoserii stał się bardziej rasowy. Mocno rzucają się w oczy światła do jazdy dziennej, które są wręcz pionowe. Osłona chłodnicy również została zmieniona i przypomina trochę tę stosowaną przez Mercedesa. Z tyłu charakteru dodają dwie końcówki układu wydechowego. Drzwi natomiast straciły ramki okienne.

We wnętrzu znajdziemy deskę rozdzielczą i-Cockpit i kanciastą kierownicę o niedużej średnicy, ponad którą zobaczymy cyfrowe wskaźniki. Drugi ekran lekko zwrócony w kierunku kierowcy znajduje się na konsoli środkowej. Mamy do wyboru kilka trybów prezentowania interesujących nas wskazań. Możemy wybrać np. widok dużej mapy i umieszczone po bokach prędkościomierz oraz obrotomierz.

Tagi: Peugeot, 508 GT, PSA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News