Wiemy jakie samochody były najczęściej kradzione w 2018 roku w Polsce

Wiemy jakie samochody były najczęściej kradzione w 2018 roku w Polsce

Podaj dalej

Policja już od dłuższego czasu nie udostępnia statystyk, jeżeli chodzi o najczęściej kradzione samochody w Polsce, jednak dzięki Centralnej Ewidencji Pojazdów możemy dowiedzieć się ile samochodów zostało wyrejestrowanych z powodu kradzieży i jakie to były marki.

Właśnie na tej podstawie Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR opublikował zestawienie dotyczące kradzieży samochodów w Polsce. Należy mieć jednak na uwadze, że liczba kradzieży była na pewno wyższa. Policja odzyskała część kradzionych aut, a też nie wszyscy decydowali się na ich wyrejestrowanie.

W ubiegłym roku z bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów wyrejestrowano 6 844 skradzionych samochodów. Złodzieje najchętniej sięgali po auta marki Audi (871 szt.), a najpopularniejszym wśród złodziei modelem było Audi A4 (247 szt.) Najwięcej pojazdów zostało skradzionych z rocznika 2016, a „najpopularniejszymi” markami z tego rocznika to Toyota (189 sztuk) oraz Mazda (100 sztuk).

Dane pokazują, że z roku na rok spada liczba kradzieży w Polsce. W 2015 r. z powodu kradzieży wyrejestrowano 8 256 samochodów, rok później było to 7 713 aut, a w ubiegłym roku 6 844. Wciąż najwięcej aut kradzionych jest w centralnej części Polski – zwłaszcza województwie mazowieckim.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News