Wielkie emocje na Hockenheim

Wielkie emocje na Hockenheim

Podaj dalej

Drugi wyścig Audi Sport TT Cup dostarczył sporej dawki emocji. Po dwukrotnym wyjeździe Safety Cara, na mokrym torze triumfował Dennis Marschall. Nasi reprezentanci zakończyli zmagania w drugiej dziesiątce.

fot.Audi Sport
fot.Audi Sport

Po raz pierwszy samochód bezpieczeństwa pojawił się na torze jeszcze na pierwszym okrążeniu, na którym po dobrym starcie prowadził startujący z pole position Nicolaj Moller Madsen. Po restarcie wyścigu Duńczyk stopniowo powiększał swoją przewagę, aż do ponownego pojawienia się Safety Cara, który po wypadku Mikalei Ahliny-Koltulinsky’ej pozostał na torze przez kilka kółek. Gdy samochód bezpieczeństwa zjechał do boksu do ataku przystąpił Dennis Marschall, który na 8 okrążeniu zdołał wyprzedzić Madsena. Za jego plecami trwała zacięta walka o pozostałe miejsca na podium. O 3. miejsce walczyli Alexis van de Poele, Marc Coleselli i Joonas Lappalainen. Ostatni z nich popełnił błąd na 11. kółku i musiał zadowolić się 5. miejscem. Na ostatnim metrach van de Poele zbliżył się do drugiego Madsena. Walka pomiędzy Duńczykiem, a Belgiem trwała do końca drugiego wyścigu.

Ostatecznie zwycięstwo odniósł Dennis Marschall przed Nicolajem Mollerem Madsenem i Alexisem van de Poele. Janek Kisiel po zamieszaniu na starcie spadł z 7. miejsca na koniec drugiej dziesiątki. Po ambitnej walce Polak zakończył zmagania na 14. miejscu. Gosia Rdest zdołała awansować ze swojej pozycji startowej i była 20. Zrzut ekranu 2015-05-03 o 10.14.58

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News