Wielki powrót w Rajdzie Wielkiej Brytanii

Wielki powrót w Rajdzie Wielkiej Brytanii

Podaj dalej

Organizatorzy Rajdu Wielkiej Brytanii przedstawili harmonogram przedostatniej rundy sezonu 2016 Rajdowych Mistrzostw Świata, która z całą pewnością będzie należała do szczególnych.

fot. AF
fot. AF

Harmonogram Rajdu Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od 1999 roku zawiera odcinki specjalne rozgrywane na terenie Anglii. W minionych latach cała trasa brytyjskiej rywalizacji przebiegała po walijskich drogach – co było podyktowane sponsorem tytularnym rajdu. W Anglii rajdówki pokazywały się tylko na kilku sekcjach dojazdowych.

Jednakże, jeden z dotychczasowych odcinków Chirk Castle został w tym roku zastąpiony odcinkiem w Cheshire. Będzie to pierwszy oes rozgrywany poza granicami Walii od walki na torze Cheltenham pierwszego dnia rywalizacji w 1999 roku.

Organizatorzy rajdu już od jakiegoś czasu pracowali nad przekroczeniem granicy, jednak stało się to możliwe dopiero po wynegocjowaniu nowej trzyletniej umowy, która weszła w życie wraz z rokiem 2016.

To jednak nie koniec zmian w harmonogramie – otwierająca rywalizację pętla z odcinkami Myherin, Sweet Lamb i Hafren została odwrócona w stosunku do ubiegłego roku, natomiast Pantperthog wraca do planu zajęć po raz pierwszy od 1998.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News