Wielki finał sezonu

Wielki finał sezonu

Podaj dalej

Po niespełna dwóch tygodniach Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe wraca do rywalizacji podczas ostatniej rundy 2016 roku! Ósmy wyścigowy weekend zwycięskiego dla Piotrka Parysa Juniora sezonu odbędzie się na znanym torze Hungaroring pod Budapesztem.

slo1

Najmłodszy zawodnik w tegorocznej stawce świetnie spisał się podczas ostatniej rundy na czeskim torze Brno, gdzie dorzucił do swojej tegorocznej kolekcji kolejne dwa zwycięstwa. 17-letni lublinianin przez cały sezon prezentuje równą, wyśmienitą formę i z całą pewnością powalczy o kolejny triumf na obiekcie znanym z organizacji wyścigów Formuły 1.

Zadanie, które przed nim stoi, nie będzie należało jednak do łatwych, bowiem rywale nie śpią i odrabiają swoje zadanie domowe, chcąc za wszelką cenę dogonić tegorocznego mistrza, który przez cały rok ustawiał poprzeczkę bardzo wysoko.

Tor Hungaroring cieszy się bogatą historią, a pierwsze wyścigi w stolicy Węgier miały miejsce już w 1986 roku. Obiekt był pierwszym torem Formuły 1 zbudowanym za żelazną kurtyną, a pomysł zrodził się w głowie samego Berniego Ecclestone’a, który w tamtym czasie chciał zorganizować weekend Grand Prix w jednym z państw bloku wschodniego.

Podczas weekendu 23 – 25 września w stolicy Węgier szykuje się prawdziwa gratka dla fanów sportów motorowych. Oprócz rywalizacji Porsche Platinum GT3 Cup Challenge, kibice będą mogli śledzić także walkę w najbardziej popularnym niemieckim cyklu wyścigowym Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), a także w monomarkowym pucharze Audi Sport TT Cup, w którym ściga się koleżanka Piotrka z czasów Volkswagen Golf Cup – Gosia Rdest.

Zajęcia na obiekcie Hungaroring rozpoczną się już w najbliższy piątek, gdy cała stawka Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe wyjedzie na tor podczas sesji treningowej. Zaplanowane na godzinę 12:15 ćwiczenia będą służyły tradycyjnie znalezieniu odpowiednich ustawień samochodu, a także wejściu w wyścigowy rytm. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie tzw. „track walk” znany z serii DTM, podczas którego kierowcy wraz ze swoimi zespołami będą mogły przejść się po całej nitce węgierskiego toru.

Sobotnia rywalizacja w trakcie weekendu DTM zostanie rozpoczęta od 35-minutowej sesji kwalifikacyjnej Porsche Platinum GT3 Cup Challenge, podczas której zawodnicy będą walczyć o jak najwyższe pola startowe do obydwu wyścigów. Pierwszy z nich zaplanowany jest na godzinę 17:00 w sobotę – tuż po wywieszeniu flagi w biało-czarną szachownicę w pierwszym wyścigu Audi Sport TT Cup. Zwieńczeniem rywalizacji będzie niedzielny wyścig, którego godzina rozpoczęcia została ustalona na 8:40.

Piotr Parys: – Jeszcze nie tak dawno po raz pierwszy wsiadałem za kierownicę Porsche 991 GT3 Cup, a już za kilka dni zakończę swój pierwszy sezon w tym samochodzie. Od ostatniego wyścigu dzielą nas niecałe dwa tygodnie, jednak nie mogłem przez ten czas narzekać na nudę. W miniony weekend wziąłem udział w wielkiej imprezie Verva Street Racing na Stadionie Narodowym w Warszawie, a następnie kibicowałem Mariuszowi Stecowi startującemu w Rajdzie Nadwiślańskim. Teraz jednak skupiam się tylko na ósmej rundzie Porsche Platinum GT3 CCCE, podczas której naszym celem będzie powiększenie dorobku zwycięstw. Podobnie jak w Brnie, tak i w Budapeszcie, będę chciał czerpać jak największą radość z jazdy, bowiem przed nami długa zimowa przerwa przed kolejnym sezonem. Weekend na Hungaroringu zapowiada się niesamowicie ciekawie, już nie mogę doczekać się wyjazdu na tor!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News