Wielkanocny bilans na drogach jest przerażający

Wielkanocny bilans na drogach jest przerażający

Podaj dalej

Wielkanocny bilans na drogach przyprawia o gęsią skórkę. 38 ofiar, 308 rannych, 281 wypadków i 1 450 kierowców pod wpływem alkoholu. Takie statystyki na drogach w Święta Wielkanocne wypracowali kierowcy w zaledwie 4 dni.

Tylko w wielkanocny poniedziałek doszło do 56 wypadków, w których 12 osób zginęło, a 57 zostało rannych. Tego dnia policjanci zatrzymali 283 nietrzeźwych kierowców.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP powiedział we wtorek PAP, że w poniedziałek sytuacja na drogach była trudna również ze względu na natężenie ruchu. O ile wyjazdy na święta Polacy rozłożyli na czwartek i piątek, to na powrót dużo osób zdecydowało się w poniedziałek.

Policyjna akcja „Wielkanoc 2019” rusza od piątku

W Wielki Piątek w wypadkach zginęło 8 osób, w Wielką Sobotę aż 12. W Wielkanoc natomiast kolejnych 6 osób. Liczba poszkodowanych wyniosła odpowiednio: 93, 97 i 59 osób. Najwięcej wypadków miało miejsce w piątek – 92, a najmniej w niedzielę – 49.

W Wielką Sobotę doszło do 83 wypadków, w których zginęło 12 osób. Pijanych też nie brakuje

347 nietrzeźwych kierowców zatrzymano w Wielką Sobotę. W Wielki Piątek pod wpływem alkoholu prowadziło co najmniej 269 osób, a w Wielkanoc – 248.

W poprzednie święta od piątku do wielkanocnego poniedziałku na polskich drogach doszło do 238 wypadków drogowych. Zginęły w nich 23 osoby, a 303 zostały ranne. Policja zatrzymała wówczas 1 151 nietrzeźwych kierowców.

Źródło: PAP
Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News