Więcej aut elektrycznych na polskich drogach

Więcej aut elektrycznych na polskich drogach

Podaj dalej

Do 2025 roku po Polsce ma poruszać się milion samochodów elektrycznych. Tak zakłada Plan Rozwoju Elektromobilności i krajowe ramy polityki infrastruktury paliw alternatywnych, które zostały zaakceptowane przez Ministerstwo Energii.

Nowe rozwiązania mają poprawić sytuację energetyczną kraju oraz zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska generowane przez transport. Szef resortu energetycznego, Krzysztof Tchórzewski uważa, że projekt powinien znacznie przyczynić się do wzrostu gospodarczego naszego kraju.

– Musimy szukać własnych dróg do zyskiwania przewag konkurencyjnych oraz rozwiązań, które mogą dać odpowiedni efekt gospodarczy – powiedział minister energii.

prius_resize

Kolejnym elementem planu jest budowa infrastruktury, która pozwoli na ładowanie pojazdów elektrycznych. Ponadto powiedział, że Polska jest zainteresowana rozwojem produkcji samochodów napędzanych paliwem alternatywnym. Dodał, że przy tym nie lekceważy aut z silnikami spalinowymi, ponieważ wszelkie zmiany muszą zachodzić w odpowiednim tempie.

W środę firmy PGE, Tauron, Energa i Enea zmieniły treść pisma do UOKiK w sprawie zgody na utworzenie spółki ElectroMobility Poland. Jej przeznaczeniem ma być stworzenie podstaw do rozwoju elektromobilności, a nie uruchomienie produkcji samochodów elektrycznych, jak wcześniej podawano.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News