Wenar został pierwszym partnerem Hubject w Polsce

Wenar został pierwszym partnerem Hubject w Polsce

Wenar został pierwszym partnerem Hubject w Polsce

Podaj dalej

Jak poinformował Hubject, firma Wenar została jego pierwszym partnerem w Polsce. Hubject z siedzibą w Berlinie rozwija platformę ułatwiającą korzystanie ze stacji ładowania w Europie.

Spółka wdraża usługę roamingu przy ładowaniu pojazdów elektrycznych na Starym Kontynencie, co eliminuje konieczność korzystania z kart różnych operatorów. Hubject jest obecny w 24 państwach, a do jego partnerów należy 300 podmiotów. Udziałowcami spółki są: Grupa BMW, Daimler, Grupa Volkswagena, innogy, Siemens, Bosch oraz EnBW.

Wenar Sp. z o.o. powstała w 2012 roku jako dostawca usług i komponentów automatyki przemysłowej dla przedsiębiorstw wytwarzających zautomatyzowane linie produkcyjne, firm produkujących oraz zajmujących się dystrybucją materiałów elektrycznych.

Spółka prowadzi działalność w takich sektorach jak elektromobilność, efektywność energetyczna oraz energie odnawialne. Wenar jest m.in. dystrybutorem stacji ładowania włoskiej firmy Scame, zarówno naściennych wallboxów, jak i ładowarek wolnostojących. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Bielsku-Białej.

Zarówno Wenar, jak i Hubject należą do grona partnerów Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych – ORPA.PL

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News