Warszawa zainwestuje w autobusy na CNG

Warszawa zainwestuje w autobusy na CNG

Warszawa zainwestuje w autobusy na CNG

Podaj dalej

Warszawa inwestuje w nowe autobusy. Na ulicach pojawi się tam kolejnych 80 nowych pojazdów przegubowych oraz klasy maxi. Będzie to największa tegoroczna inwestycja w tabor tego miasta. Jednak to nie wszystko.

Nowe autobusy będą zasilane CNG i właśnie rusza na nie przetarg. Wszystkie pojazdy mają zostać zakupione w ramach jednego przetargu, a więc za realizację zamówienia będzie odpowiadać tylko jeden producent. Głównym kryterium jest cena (85%), kolejne czynniki jak ekologia czy parametry techniczne mają zdecydowanie mniejsze znaczenie.

Nie jest to pierwsza inwestycja miasta w nowoczesne autobusy w ciągu ostatnich 12 lat. W tym okresie wydano na takie pojazdy już na ponad miliard złotych. Flota obecne liczy łącznie 60 autobusów o niskiej emisji spalin oraz z zerową emisją. W jej skład wchodzi 20 elektrycznych maszyn, 35 gazowych oraz 5 hybrydowych. Liczba ta ma wzrosnąć do 270 egzemplarzy w ciągu najbliższych 3 lat. Jest to poniekąd koniecznie, bo tylko takie pojazdy będą miały możliwość wjazdu w strefy ekologiczne, które również powstaną w tym mieście.

MZA chwali się, że pozyskała już kilkaset autobusów wyposażonych w baterie słoneczne oraz elektrownię słoneczną znajdującą się na terenie zajezdni Woronicza. W planach jest budowa kolejnej takiej elektrowni. Prawdopodobnie powstanie ona w zajezdni Redutowa.

Tagi: Warszawa, autobusy, transport, ekologia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News