W Warszawie odbywa się seminarium na temat technologii Vehicle-to-Grid (V2G)

W Warszawie odbywa się seminarium na temat technologii Vehicle-to-Grid (V2G)

W Warszawie odbywa się seminarium na temat technologii Vehicle-to-Grid (V2G)

Podaj dalej

Właśnie dziś odbywa się zamknięte seminarium z udziałem międzynarodowych ekspertów i praktyków rynku,
poświęcone innowacyjnej technologii V2G.

Na konferencji zostaną poruszone między innymi takie tematy jak: „Wsparcie dla innowacyjnych programów w zakresie pojazdów elektrycznych, w tym przede wszystkim V2G – doświadczenia oraz rozwiązania regulacyjne w Wielkiej Brytanii„, czy „Partnerstwo polsko-brytyjskie w ramach projektu pilotażowego technologii V2G„. Bardzo ciekawie zapowiada się również prezentacja, która będzie przedstawiona po południu przez Jacka Misiejuka, Dyrektora zarządzającego, Enel X: „Stan obecny i możliwości rozwoju usług DSR w Polsce z uwzględnieniem wykorzystania stacji ładowania EV„.

Jeśli chodzi o sam Interfejs Pojazd-Sieć (ang. Vehicle-to-Grid) to jest to system, umożliwiający dwukierunkowy przepływ energii między pojazdem elektrycznym (lub hybrydowym) a siecią elektroenergetyczną. Sterowanie procesem ładowania i rozładowywania akumulatorów na pokładzie pojazdu może odbywać się zdalnie w zależności od różnych czynników i tylko wtedy, gdy zgodę na to wyrazi właściciel pojazdu.

System V2G uwzględnia także aspekt ekonomiczny i pozwala na rozliczenie energii, którą właściciel pojazdu kupił, ładując swój pojazd lub sprzedał, oddając ją do sieci, gdy ta tego „potrzebowała”.

Cały system przekształca zatem pojazdy elektryczne w ruchome magazyny energii, które mogłyby służyć do optymalizacji pracy systemu elektroenergetycznego. V2G jest systemem dopiero rozwijanym, prototypowym, chociaż przeszedł już pierwsze testy i działa poprawnie.

Konferencja „Potencjał technologii Vehicle to Grid (V2G) dla rozwoju elektromobilności w Polsce” odbywa się w Warszawie i potrwa do godziny 15:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News