W trosce o poprawę bezpieczeństwa na drogach. Współpraca z Państwową Strażą Pożarną

Blisko 800 strażaków, 20 rzeczoznawców i 25 inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego wzięło udział w szkoleniach z budowy nowoczesnych autobusów miejskich.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa na drogach. Współpraca z Państwową Strażą Pożarną
Podaj dalej

Prowadzony przez ekspertów firmy Solaris program, uczy m.in. jak bezpiecznie odłączyć akumulatory, jak postępować z wysokim napięciem w autobusie elektrycznym oraz instruuje jak bezpiecznie ewakuować kierowcę i pasażerów w trakcie zdarzeń drogowych z udziałem autobusu.

Firma Solaris Bus & Coach S.A. od lat angażuje się w działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Od 2005 prowadzi m.in. program „Bezpieczny kierowca”, w ramach którego już ponad 1000 kierowców przeszło szkolenie z bezpiecznej jazdy na specjalnym torze testowym pod Poznaniem. Równie istotny wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają szkolenia, które od 2013 Dział Szkoleń Technicznych Solarisa prowadzi dla pracowników służb ratunkowych oraz drogowych.

Szkolenia od samego początku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W ramach rosnącego na nie zapotrzebowania, Solaris nawiązał współpracę z Ośrodkiem Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu oraz Komendą Wojewódzką PSP w Katowicach. Firma współpracuje także ściśle z jednostką PSP w Jaworznie, ze względu na flotę aż 23 autobusów elektrycznych produkcji Solarisa jeżdżącą w tym mieście.

Sam producent również zyskuje na tej współpracy – strażacy ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu w ramach ćwiczeń przeprowadzili kontrolowane palenie baterii trakcyjnych montowanych w autobusach elektrycznych Urbino. Ponadto, w najbliższym czasie wykładowcy i instruktorzy Szkoły przeprowadzą cykl szkoleń z pierwszej pomocy dla pracowników firmy Solaris.

Przeczytaj również