W trakcie majówki zatrzymano 3582 pijanych kierowców

W trakcie majówki zatrzymano 3582 pijanych kierowców

W trakcie majówki zatrzymano 3582 pijanych kierowców

Podaj dalej

Już w piątkowy wieczór przed ostatnim weekendem tegorocznej majówki, było wiadomo że drogowe statystyki w tym okresie będą wyglądać tragicznie. Nikt chyba jednak nie sądził, że aż tak.

Na pogodę w tym roku w trakcie majówki nie można było narzekać. Dodatkowo wyjątkowo korzystanie wypadające dni wolne od pracy sprawiły, że można było się cieszyć przyzwoicie długim urlopem. Oba te czynniki miały ogromny wpływ na ilość kierowców, którzy w tym okresie wyruszyli na drogi.

Wzmożony ruch niestety przyniósł ogromne żniwo wypadków, a co gorsza jeszcze większą ilość pijanych kierowców. W okresie od 27 kwietnia do 6 maja doszło do 850 wypadków, w których śmierć poniosły 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych. Najtragiczniejsze w skutkach były niedziele: 29 kwietnia oraz 6 maja br., gdzie w wypadkach zginęło 13 i 11 osób.

Przeraża również liczba zatrzymanych kierowców jadących na dwóch gazach. Policjanci mimo licznych apeli ujawnili, aż 3 582 kierujących będących pod działaniem alkoholu. Ciężko zrozumieć co kieruje takimi nieodpowiedzialnymi osobami. Miejmy nadzieję, że z czasem będzie ich na drogach coraz mniej.

Tagi: majówka, akcja policji, pijani kierowcy, wypadki,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News