W telegraficznym skrócie

W telegraficznym skrócie

Podaj dalej

Oprócz Rajdu Valasski w weekend odbyły się kolejne rundy lokalnych mistrzostw. Zapraszamy na krótkie podsumowanie poszczególnych rajdów.

fot. https://www.facebook.com/ucciussi
fot. https://www.facebook.com/ucciussi

Rajd Sanremo – II runda mistrzostw Włoch

Po pechowym występie w inauguracyjnej rundzie włoskiego czempionatu Paolo Andreucci wrócił do walki o tytuł. Włoch sięgnął po trzecie zwycięstwo w legendarnym rajdzie. Tuż za nim finiszowali Giandomenico Basso i Stafano Albertini. Debiutujący w mistrzostwach Włoch Sebastien Chardonnet był 5. Rywalizacji nie ukończył lider cyklu Alessandro Perico.

11149818_10152660195132511_4071233974694919171_o
fot. https://www.facebook.com/freddyloix

TAC Rally – III runda mistrzostw Belgii 

Zaostrza się walka w Belgii. Freddy Loix zaliczył drugie zwycięstwo z rzędu i zbliżył się w klasyfikacji generalnej do Krisa Princena, który w ten weekend był drugi. Dla Fast Freddy’ego było to trzecie zwycięstwo w tym rajdzie.

fot. AF
fot. AF

Rajd Villa de Adeje – I runda mistrzostw Hiszpanii 

Rywalizację na Teneryfie zdominowały samochody GT – w pierwszej dziesiątce znalazło się pięć Porsche i jedno Ferrari. Najszybszy okazał się Miguel Fuster, który wyprzedził Armide Martina i Pedro Burgo.

fot. https://www.facebook.com/pages/Zé-Pedro-Fontes
fot. https://www.facebook.com/pages/Zé-Pedro-Fontes

Rajd Cidade de Guimaraes – II runda mistrzostw Portugalii

Jose Pedro Fontes wygrał swój pierwszy rajd za kierownicą Citroena DS3 R5. Podium uzupełnili Joao Barros i zwycięzca pierwszej rundy mistrzostw Ricardo Moura.

fot. Harald Illmer, IR7.at
fot. Harald Illmer, IR7.at

Lavanttal Rallye – III runda mistrzostw Austrii 

Raimund Baumschlager nie ma sobie równych w Austrii, w tym roku jedynie podczas pierwszej rundy cyklu Rajdu Janner uległ Kajetanowi Kajetanowiczowi. Od tamtej pory nikt nie ma sposobu na pokonanie doświadczonego zawodnika. Podium Lavanttal Rally  uzupełnili Hermann Neubauer i Hermann Gassner.

fot. Malaysian Rally
fot. Malaysian Rally

Rally of Perlis – I runda mistrzostw Malezji 

Wspominamy o tym rajdzie głównie dlatego, że bardzo spodobało nam się imię i nazwisko zwycięzcy. Fan Fan za kierownicą – uwaga – Soueast V6 Ling Chi wygrał inaugurację tych egzotycznych mistrzostw. Sami powiedzcie warto było się o tym dowiedzieć 😉

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News