W pół roku przejechał swoim BMW -60 000 kilometrów. Walka z kręceniem liczników na dobre rozpoczęta

W pół roku przejechał swoim BMW -60 000 kilometrów. Walka z kręceniem liczników na dobre rozpoczęta

Podaj dalej

Od 1 stycznia policjanci sprawdzają podczas kontroli stan licznika i weryfikują jego wiarygodność. W przypadku tego BMW okazało się, że w kilka miesięcy przebieg zmniejszył się o 60 tys. km.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie na ul. Monte Cassino zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Mundurowi w ramach nowych uprawnień sprawdzili także aktualny stan drogomierza, który wynosił ponad 224 tyś. km.

Następnie funkcjonariusze zweryfikowali pojazd w systemie informatycznym (Centralna Ewidencja Pojazdów), uzyskując informację, że stan jego licznika podczas ostatniego badania technicznego 16 kwietnia 2019 roku wynosił 288 tyś. km. To o ponad 60 tyś. km. więcej. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika jest niższy niż ten, który wpisano podczas badania na stacji kontroli.

fot. poglądowe

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 306a KK (Zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru) sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego I koszalińskiego komisariatu.

Funkcjonariusze w toku dochodzenia wyjaśniać będą przede wszystkim to, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami obowiązującymi od maja 2019 roku modyfikacja stanu drogomierza jest zagrożona karą do 5 lat więzienia.

ITD zatrzymało autobus, w którym hamulce dosłownie rozpadały się w trakcie jazdy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News