W Niemczech skradziono ciężarówkę wraz z naczepą. Zestaw wart 360 tys. zł znalazł się w Polsce

W Niemczech skradziono ciężarówkę wraz z naczepą. Zestaw wart 360 tys. zł znalazł się w Polsce

135-154282

Podaj dalej

Gorzowscy kryminalni odzyskali skradziony na terenie Niemiec zestaw. Wartość ciężarowego Mercedesa wraz z naczepą szacuje się na 360 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Obydwu tymczasowo aresztowano na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (21 lipca) policjanci ustalili, że dwa dni wcześniej na terenie Niemiec doszło do kradzieży pojazdu. Ciężarowy Mercedes oraz naczepa zniknęły z parkingu. Okazało się, że skradziony pojazd znajduje się na terenie Gorzowa Wlkp. Funkcjonariusze namierzyli miejsce, w którym znajdował się samochód.

61-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego oraz 30-latka z lubuskiego po zatrzymaniu przewieziono do policyjnego aresztu. Następnie przeprowadzono z nimi czynności procesowe. Policjanci zabezpieczyli na strzeżonym parkingu kradzionego zestaw. Ponadto przeprowadzili dokładne oględziny auta, aby ślady, które mogły powstać na pojeździe, odpowiednio zabezpieczyć i wykorzystać w prowadzonym postępowaniu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i zostali przesłuchani. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą oni w areszcie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News