W jedną noc ITD zatrzymało siedem przeładowanych ciężarówek. Rekordzista ważył 63 tony

W jedną noc ITD zatrzymało siedem przeładowanych ciężarówek. Rekordzista ważył 63 tony

Waga_18.10.2019_Nr1

Podaj dalej

Siedem przeładowanych ciężarówek zatrzymała tylko jednej nocy kujawsko-pomorska ITD. Rekordzista przewoził szamba betonowe i ważył 63 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton.

W nocy z czwartku na piątek (17 – 18 października) inspektorzy ITD z Bydgoszczy przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali pięć przeciążonych zespołów pojazdów, które przewoziły po dwa kontenery morskie z portu w Gdyni. Oprócz tego zatrzymano także dwie ciężarówki z okolic Radomia, którymi przewożono zbiorniki betonowe na szambo. Każda z ciężarówek przewoziła 4 zbiorniki.

Wszystkie pojazdy trafiły na wagę ITD. Najcięższy z kontenerami ważył 62 tony, a z szambami 63 tony. Tak duża masa ładunków umieszczonych na pojazdach spowodowała również znaczne przekroczenia ich dopuszczalnych nacisków osi.

Za poruszanie się po drogach publicznych przeładowanymi pojazdami kierowcy zostali ukarani mandatami. Wobec przewoźników toczą się teraz postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych. Zbyt ciężkie transporty wstrzymano do momentu rozładowania nadmiaru towarów na inne pojazdy.

Bundestag głosował nad limitem prędkości na niemieckich autostradach

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News