W autobusach i tramwajach ruszają kontrole pasażerów. Posypią się mandaty

W autobusach i tramwajach ruszają kontrole pasażerów. Posypią się mandaty

Podaj dalej

W autobusach i tramwajach istnieje obowiązek noszenia maseczek. Niestety coraz więcej osób zapomina o tym fakcie, a pandemia koronawirusa wciąż trawa i nie widać, aby miało się to zmienić. W związku z tym w wielu miastach mają ruszyć kontrole.

We Wrocławiu tamtejsze MPK już bliżej zainteresowało się sprawą i postanowiło wyciągać konsekwencje od pasażerów za narażanie innych osób. Pasażerowie mogą spotkać kontrolerów w obecności policjantów. Nawet bilet może nie uchronić przed karą 30 tys. zł, jeżeli funkcjonariusz uzna ją za stosowną.

Kontrole w autobusach. Kary za brak maseczki

Nakaz zasłaniania ust i nosa nieustannie obowiązuje, ale nie wszyscy o tym pamiętają. W związku z tym, że liczba osób zakażonych wirusem nie maleje, a wręcz przeciwnie, postanowiono wyciągać z tego tytułu konsekwencje.

Obecność policjantów ma podkreślić, jak ważne jest noszenie maseczek. Sami kontrolerzy z reguły musieli wdawać się w dyskusje, nad sensem ich noszenia. Podobne akcje mają być organizowane w innych miastach Polski. Zwłaszcza w miastach, gdzie koronawirus sieje największych postrach w lokalnym społeczeństwie.

autobus

Należy pamiętać, że choć obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej nie obowiązuje, to jednak w miejscach publicznych jak np. sklepy, już tak. Podobnie ważne jest to, aby wciąż zachowywać dystans społeczny.

Dlaczego na wybory lepiej jechać samochodem? Możesz nie zagłosować

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News