W Audi RS Q3 można przesunąć ogranicznik prędkości z 250 km/h na 280 km/h

W Audi RS Q3 można przesunąć ogranicznik prędkości z 250 km/h na 280 km/h

Audi RS Q3 Sportback

Podaj dalej

Audi Hungaria przystąpiło do produkcji dwóch najmocniejszych wersji serii Audi Q3: Audi RS Q3 oraz Audi RS Q3 Sportback. Te dwa sportowe kompakty oferują wspaniałe osiągi, atletyczną stylistykę i świetną użyteczność na co dzień. Dodatkowo legendarny, pięciocylindrowy silnik rodem właśnie z Győr, zapewnia świetne wrażenia z jazdy.

Audi RS Q3 i Audi RS Q3 Sportback to synonimy siły i doskonałych osiągów, przymiotów, które mają swe odzwierciedlenie również w stylistyce. Osłona chłodnicy, której krawędź nie jest teraz utrzymana w kontrastowym kolorze sprawia, że wygląd tego SUV’a jest jeszcze bardziej zadziorny. Błyszczący czernią grill osłony, którego strukturę tworzą trójwymiarowe „oczka” w kształcie plastra miodu, umieszczony jest głębiej i bezpośrednio w zderzaku RS. Po bokach zderzaka umieszczono duże wloty powietrza. Dwa spojlery w kształcie bumerangów u dołu zderzaka zaprojektowano specjalnie z myślą o modelu RS Q3. Geny RS objawiają się też w postaci wąskich szczelin ponad osłoną Singleframe.

Audi RS Q3 oraz Audi RS Q3 Sportback, to sportowa awangarda rodziny Q3. Wydajność ich kompaktowych silników jest bardzo przekonująca. Pięć cylindrów, moc 294 kW (400 KM), 480 Nm momentu obrotowego i napęd na cztery koła quattro. Pięciocylindrowy silnik to jednostka bardzo nowoczesna, a jednocześnie klasyczna. Motor 2.5 TFSI produkowany również w Audi Hungaria, już dziewięć razy z rzędu otrzymał nagrodę dla „silnika roku” – International Engine of the Year Award.

Motor robi wrażenie

Ten wielokrotnie nagradzany pięciocylindrowy silnik z pojemności 2480 cm3 uzyskuje teraz o ok. 17 procent więcej mocy. Maksymalny moment obrotowy dostępny jest w przedziale od 1950 do 5850 obr./min. RS Q3 i RS Q3 Sportback od 0 do 100 km/h przyspieszają w zaledwie 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 km/h, opcjonalnie podniesiona może być do 280 km/h.

1-2-4-5-3 – zapłon następuje tu naprzemiennie, w cylindrach znajdujących się tuż obok siebie i w tych od siebie odległych. Ta szczególna sekwencja zapłonu oraz nieparzysta liczba cylindrów tworzą niepowtarzalny rytm i dźwięk silnika. Podwójny układ wydechowy RS podkreśla jeszcze dodatkowo charakterystyczne brzmienie pięciocylindrowej sekwencji zapłonu.

W salonach dealerskich czterech pierścieni w Europie, RS Q3 i RS Q3 Sportback dostępne będą pod koniec roku 2019.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News