VOZILLA we Wrocławiu działa już od pół roku

VOZILLA we Wrocławiu działa już od pół roku

VOZILLA we Wrocławiu działa już od pół roku

Podaj dalej

Działająca we Wrocławiu miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych VOZILLA podsumowała pół roku swojej działalności. VOZILLA to pierwsza i jak dotąd, jedyna w Polsce miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych.

We Wrocławiu można wypożyczać EV Nissana od 4 listopada 2017 r. VOZILLA oferuje dostęp do 200 pojazdów: 190 osobowych Nissanów Leaf oraz 10 vanów Nissan e-NV200. Za minutę jazdy osobowym Leaf-em płacimy 90 groszy, w przypadku vana złotówkę. Cena za minutę postoju, niezależnie od pojazdu, wynosi 10 groszy.

Kluczem do wszystkich samochodów jest aplikacja na smartfona, za pomocą której rozpoczynamy i kończymy wypożyczenie. Ponadto, VOZILLA oferuje swoim użytkownikom 200 dedykowanych miejsc parkingowych w centrum miasta czy możliwość jazdy buspasami. Użytkownicy wypożyczalni mogą również korzystać za darmo z miejsc parkingowych w strefie VIP na lotnisku, zlokalizowanej najbliżej wejścia do terminalu. W połowie maja 2018 r. VOZILLA została wyróżniona wśród Top Inwestycji Komunalnych 2018 roku.

Od listopada ubiegłego roku w systemie wypożyczalni zarejestrowało się ponad 30 tys. użytkowników, którzy w trakcie 150 tysięcy wypożyczeń przejechali milion kilometrów. W sumie czas wszystkich wypożyczeń wyniósł 2,2 mln minut, czyli 4 lata.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News