Volvo stworzyło samochód autonomiczny

Volvo stworzyło samochód autonomiczny

Podaj dalej

Z fabryki wyjechał niedawno półautonomiczny model XC90, który już trafi do jednej z rodzin w Goteborgu. Program Drive Me zakłada udostępnianie samochodów wybranym klientom firmy Volvo. Producent chce uzyskać uwagi od swoich przyszłych klientów, by jak najlepiej przygotować swoje pojazdy pod względem technicznym.

Zanim auta trafią do przyszłych klientów, będą musiały przejść szereg restrykcyjnych testów. Koncern musi być pewny, że samochód w tej specyfikacji jest całkowicie bezpieczny. XC90 Drive Me wyposażone jest w laserowe czujniki, kamery oraz radary, które pozwalają na monitorowanie wszystkich elementów pojazdu. Volvo jest wyposażone w system określający położenie tego auta oraz innych uczestników drogi. Rozpoznaje także znaki drogowe i potrafi dostosować się do warunków jezdnych. Natomiast czujniki ultradźwiękowe wykrywają pieszych, rowerzystów oraz zwierzęta, które mogą pojawić się na ulicy.

volvo-3

Volvo nie chce ograniczać się tylko do Szwecji. W przyszłym roku program Drive Me ma trafić do Wielkiej Brytanii. Firma Thatcham Research z Newbury zapewni wsparcie techniczne przy tym projekcie, a samochodami mają jeździć doświadczeni kierowcy, którzy pomogą zebrać niezbędne dane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News