Volvo Polestar 2 rzuca rękawice Tesla Model 3

Volvo Polestar 2 rzuca rękawice Tesla Model 3

Volvo Polestar 2

Podaj dalej

Polestar 2 to nowy model elektrycznej marki spod skrzydeł Volvo. Samochód ma być odpowiedzią na Model 3 Tesli.

To elektryczne auto bez wątpienia wyróżnia wyjątkowe wzornictwo, nowoczesność i styl. Powstało ono na modularnej platformie z 78-kWh akumulatorem litowo-jonowym, dzięki czemu na jednym ładowaniu będzie można pokonać około 450 kilometrów. Napęd na cztery koła napędzany jest przez dwa elektryczne silniki, które generują 408 koni mechanicznych i prawie 600 Nm momentu obrotowego. W zaledwie pięć sekund można rozpędzić się do 100km/h.

Model ten trafi do produkcji w 2020 roku w Chinach i będzie można go nabyć wyłącznie przez zamówienia on-line. Cena Polestar 2 ma rozpoczynać się od 63 tys. dolarów, ale z czasem spadnie do 40 tys. dolarów. Docelowo na rynku pojawi się bogatsza wersja Launch Edition.

Nowy samochód chińsko-szwedzkiego producenta skorzysta z pomocy firmy Google a to oznacza, iż stanie się pierwszym autem w pełni zintegrowany z Androidem. Dzięki temu będzie do dyspozycji wiele przydatnych funkcji, jak m.in. mapy, sterowanie głosowe czy obsługę multimediów.

Polestar 2 wyposażony jest w 11-calowym wyświetlacz. Jeżeli chodzi o uruchamianie silnika jest ono bezkluczykowe – będzie następowało automatycznie w momencie zajęcia miejsca na fotelu kierowcy. A tak naprawdę naszym kluczykiem stanie się nasz smartfon.

Patrząc na Polestar 2 a Tesla Model 3 można doszukać się bardzo wielu podobieństw. Tesla Model 3 rozpędza się do 100km/h około 6 sekund, a po naładowaniu do pełna pozwala przejechać około 425 kilometrów. Wewnątrz praktycznie nie ma nic oprócz 15-calowego ekranu głównego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News