Volvo inwestuje w przedsiębiorstwo zajmujące się ładowaniem samochodów elektrycznych

Volvo inwestuje w przedsiębiorstwo zajmujące się ładowaniem samochodów elektrycznych

Volvo inwestuje w przedsiębiorstwo zajmujące się ładowaniem samochodów elektrycznych

Podaj dalej

Volvo Cars nabyło akcje przedsiębiorstwa zajmującego się ładowaniem samochodów elektrycznych FreeWire Technologies za pośrednictwem Volvo Cars Tech Fund, tym samym pogłębiając zaangażowanie firmy we w pełni elektryczną przyszłość.

Co prawda strategia elektryfikacyjna Volvo Cars nie przewiduje bezpośredniego posiadania stacji ładujących, ale inwestycja we FreeWire wzmacnia jego generalne zaangażowanie we wspieranie szeroko pojętego przejścia do mobilności elektrycznej wraz z innymi partnerami.

FreeWire to mająca siedzibę w San Francisco firma, która jest pionierem w elastycznej technologii szybkiego ładowania akumulatorów elektrycznych aut. Specjalizuje się zarówno w stacjonarnych, jak i mobilnych technologiach szybkiego ładowania, dzięki czemu ładowanie akumulatorów elektrycznych aut może się stać i szybkie, i szeroko dostępne.

Instalowanie tradycyjnych szybkich stacji ładowania jest zwykle pracochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem, wymagającym mnóstwa elektrycznych usprawnień i przeróbek, pozwalających na przyłączenie stacji ładujących do głównych magistrali elektrycznych. Stacje ładujące FreeWire likwidują ten problem i wykorzystują zasilanie niskonapięciowe, dzięki czemu użytkownicy mogą po prostu korzystać z istniejących gniazd elektrycznych. Oznacza to, że kierowcy mogą się cieszyć wszystkimi zaletami szybkiego ładowania bez konieczności ustanawiania wysokonapięciowych przyłączy przez użytkowników.

Volvo Cars kieruje się jedną z najambitniejszych strategii elektryfikacyjnych. Każdy nowy samochód Volvo, który wejdzie na rynek od roku 2019, będzie miał wersję zelektryfikowaną, a do 2025 r. firma ma zamiar osiągnąć 50-procentowy udział aut elektrycznych w swojej globalnej sprzedaży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News