Volkswagen zamierza kupić Teslę za potężne pieniądze?!

Volkswagen zamierza kupić Teslę za potężne pieniądze?!

volksfagen tesla

Podaj dalej

W ostatnich dniach w niemieckim czasopiśmie biznesowym „Manager Magazin” pojawiła się zaskakująca informacja, iż Volkswagen zamierza kupić udziały w Tesli. Rzecz jasna VW szybko zdementował te doniesienia, ale czy nie postawił tylko zasłony dymnej?

Zakupem udziałów w Tesli wedle doniesień najbardziej zainteresowany jest dyrektor generalny koncernu Herbert Diess. Taka transakcja pozwoliłaby koncernowi skorzystać z kompetencji Tesli głównie w dziedzinie baterii dla pojazdów elektrycznych. Istotnym argumentem jest również innowacyjne oprogramowanie.

Limuzyny Putina już w sprzedaży. Cena Aurusa niejednego zaskoczy

„Spekulacje na temat zakupu pakietu akcji Tesli przedstawione przez ‚Manager Magazin’ są bezpodstawne” – czytamy w oficjalnym komunikacje Volkswagen, wystosowanym przez rzecznika.

Zadanie kupna udziałów w Tesli nie byłoby jednak proste. Według informacji jakie można przeczytań w „Manager Magazin” mogłoby zabraknąć zgody dominujących właścicieli VW – rodzin Piechów i Porsche. Wydanie kwoty 27,09 mld euro na zakup całej firmy mógłby okazać się mało zasadny.

Radiowóz prawie został zmieciony z drogi. Tir za szybko jechał na łuku

Inna kwestia, czy Elon Musk byłby w ogóle zainteresowany spieniężeniem swojego biznesu. Ten jeszcze nie odniósł się do pojawiających się informacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News