Volkswagen zainwestuje 44 miliardy euro w elektromobilność

Volkswagen zainwestuje 44 miliardy euro w elektromobilność

Volkswagen zainwestuje 44 miliardy euro w elektromobilność

Podaj dalej

W ciągu najbliższych pięciu lat, do końca 2023 roku, Volkswagen chce wydać blisko 44 miliardy euro na e-mobilność, autonomiczną jazdę, nowe usługi mobilności oraz cyfryzację w samochodach i zakładach produkcyjnych.

To około jedna trzecia wszystkich wydatków zaplanowanych na lata 2019-2023. Prace nad planem inwestycyjnym Grupy Volkswagen w tym okresie zostały zakończone. Został on omówiony i zatwierdzony przez Radę Nadzorczą Volkswagen AG na posiedzeniu, które odbyło się w piątek.

Koncern Volkswagen konsekwentnie pracuje nad zwiększeniem zysków we wszystkich markach i przedsiębiorstwach w celu sfinansowania z własnych środków wyzwań, które czekają w przyszłości. Programy, które mają zabezpieczyć uzgodnione cele zostały opracowane przez poszczególne marki i przedsiębiorstwa.

Wskaźniki zarówno wydatków kapitałowych, jak i przeznaczonych na badania oraz rozwój w Dziale Samochodowym Koncernu stale zmniejszą się, aby osiągnąć poziom 6 procent począwszy od 2020 roku. Cel w zakresie przepływów pieniężnych netto, wynoszący – co najmniej – 10 mld EUR do 2020 r., pozostaje aktualny. Kryzys dotyczący silników Diesla wciąż będzie miał jednak wpływ na przychody w latach 2019 i 2020.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News