Volkswagen z najmocniejszym silnikiem Diesla w historii marki zadebiutuje w Genewie

Volkswagen z najmocniejszym silnikiem Diesla w historii marki zadebiutuje w Genewie

The new Volkswagen Touareg V8 TDI

Podaj dalej

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie światową premierę będzie miał nowy Touareg V8 TDI. Nowy model jest najmocniejszym SUV-em z silnikiem Diesla oferowanym przez Volkswagena.

Na początek to co najważniejsze. Moc jednostki napędowej nowego Volkswagena Touarega wynosi 310 kW, czyli 421 koni mechanicznych. Można zatem się domyślić, że sprint do pierwszej setki jest dosyć żwawy. Producent podaje, że potężny SUV osiąga tę prędkość w zaledwie 4,9 sekundy.

Co ciekawe pomimo silnika V8 samochód spełnia normę emisji spalin Euro 6d-TEMP. Nie odstaje on zatem pod tym względem od pozostałych wersji Touarega.

Lepsze wyposażenie

W porównaniu z modelami z silnikami V6, Touareg V8 TDI został dodatkowo wyposażony seryjnie w pneumatyczne zawieszenie, ma również otwieraną i zamykającą się elektrycznie pokrywę bagażnika, komfortowe fotele, system ostrzegający przed włamaniem, pedały ze stali szlachetnej oraz pakiet oświetleniowy zawierający m.in. automatyczny system zmiany świateł oraz przyciemniane lusterka zewnętrzne. Ponadto Touareg V8 TDI w chwili wejścia do sprzedaży będzie miał 19-calowe obręcze kół z lekkich stopów typu „Tirano”, zamiast obręczy 18-calowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News