Volkswagen Touareg zostanie zaprezentowany w Poznaniu

Volkswagen Touareg zostanie zaprezentowany w Poznaniu

Podaj dalej

Dopiero co zamaskowany nowy Volkswagen Touareg przemierzał Polskę w drodze na światową premierę w Pekinie, która miała miejsce 23 marca, a już 5 kwietnia zobaczymy go na targach Poznań Motor Show.

Touareg trzeciej generacji to kolejny krok największej ofensywy modelowej Volkswagena. Za kilka lat – oprócz T-Roca, Tiguana, Tiguana Allspace’a i Touarega – Volkswagen będzie miał w ofercie na świecie blisko 20 samochodów typu SUV, które będą stanowiły aż 40 procent gamy modelowej. Samochody tego typu cieszą się ogromną popularnością i reprezentują jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku pod względem sprzedaży.

Podobnie jak Touaregi dwóch poprzednich generacji także najnowszy należy do samochodów najbardziej wszechstronnych, które potrafią sprostać bardzo różnym wyzwaniom. Do najważniejszych zalet największego SUV-a Volkswagena należą mocne silniki, pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi, innowacyjne systemy asystujące oraz Innovision Cockpit, czyli potężnych rozmiarów ekran, który łączy w jedną całość elektroniczne wskaźniki i wyświetlacz systemu multimedialnego.

Tagi: Volkswagen, Touareg, Poznań Motor Show, premiera 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News