Volkswagen Touareg nowej generacji

Volkswagen Touareg nowej generacji

Volkswagen Touareg nowej generacji

Podaj dalej

Chiny są największym rynkiem Volkswagena. Właśnie w Pekinie zobaczyliśmy już trzecią generację kultowego SUV-a niemieckiego producenta.

Nowy Volkswagen Touareg ma być najwyżej pozycjonowanym modelem niemieckiej firmy. Na jego pokładzie znajdą się wszystkie najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństwa, systemów wspomagania kierowcy i łączności.

Na początek gama silników będzie się składać z dwóch wysokoprężnych jednostek V6 z turbodoładowaniem o mocy 231 i 286 KM oraz z silnika benzynowego V6 o mocy 340. Później pojawi się 4-litrowy silnik wysokoprężny V8 z turbodoładowaniem o mocy 421 KM. Planowana jest również wersja hybrydowa plug-in.

W nowym Volkswagenie Touareg debiutuje całkowicie cyfrowy Innovision Cockpit. Cyfrowe wskaźniki i najbardziej rozbudowany system multimedialny Discover Premium z 15-calowym ekranem tworzą w nim jedno urządzenie służące do obsługi pokładowych funkcji, do przekazywania informacji, komunikowania oraz do rozrywki.

Volkswagen ma w planach również wyprodukować pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a. Będzie on nosił nazwę I.D. CROZZ i ma pojawić się na rynku w 2020 roku.

Tagi: Volkswagen, Touareg, SUV, Premiera 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News