Volkswagen T-Roc doczekał się topowej wersji R

Volkswagen T-Roc doczekał się topowej wersji R

Volkswagen T-Roc doczekał się topowej wersji R

Podaj dalej

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Volkswagen zaprezentuje nowy, topowy model crossovera. T-Roc R to kolejny sportowy model Volkswagena spod znaku R.

Pod koniec 2017 roku Volkswagen poszerzył ofertę o nowego crossovera kompaktowych rozmiarów –
T-Roca. Jak zapewnia producent, stylowy i wszechstronny samochód łączy uniwersalność SUV-a z dynamiką hatchbacka. T-Roc ma znakomicie sprawdzać się zarówno w mieście, jak i poza nim.

Od momentu wprowadzenia go na rynek w listopadzie 2017 roku na świecie sprzedano już około 200.000 egzemplarzy tego modelu. Nowy T-Roc R poszerzy ofertę kompaktowego crossovera o sportowy wariant.

Nowy T-Roc R został opracowany i stworzony przez dział Volkswagen R. Auto przeszło testy między innymi na legendarnej Północnej Pętli toru Nurburgring. Nad uzyskaniem jak najlepszych właściwości jezdnych czuwali Petter Solberg – rajdowy i rallycrossowy mistrz świata oraz Benjamin Leuchter – fabryczny kierowca wyścigowy Volkswagena.

Volkswagen R jest w 100% własnością spółki Volkswagen AG. Litera R oznacza nawiązanie do wyścigów i towarzyszy najmocniejszym wersjom samochodów Volkswagena od pierwszego modelu – Golfa R32.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News