Volkswagen rezygnuje z silników spalinowych w motorsporcie

Volkswagen rezygnuje z silników spalinowych w motorsporcie

Volkswagen rezygnuje z silników spalinowych w motorsporcie

Podaj dalej

Volkswagen oficjalnie poinformował, że nie będzie już więcej produkować nowych samochodów wyścigowych z silnikami spalinowymi. Patrząc w przyszłość wszystkie przyszłe fabryczne programy będą dotyczyły tylko i wyłącznie występów samochodów z napędem elektrycznym.

Wiadomo, że Volkswagen zakończy produkcję swojego samochodu turystycznego Golf GTI TCR z końcem tego roku. Ograniczy się wyłącznie do produkcji części zamiennych oraz oferowania wsparcia technicznego zespołom klienckim. Volkswagen nadal będzie jednak produkował rajdowy Polo GTI R5, lecz zespół fabryczny nie będzie już angażować się w jego występy.

Członek zarządu Volkswagena, dr Frank Welsch: Volkswagen Motorsport przełamało lody poprzez model ID.R oraz ustanowiło z nim wiele rekordów, pokazując światu ogromny potencjał napędu elektrycznego. Przyszedł czas na kolejny krok w stronę przyszłości. Volkswagen w pełni angażuje się w elektromobilność i pożegnamy wszystkie programy fabryczne wykorzystujące auta z silnikami spalinowymi.

Marka już wcześniej zakończyła swój udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata.  Rok temu wycofała się z Rallycrossowych Mistrzostw Świata, jednak ma tam powrócić w 2021 roku po wprowadzeniem do rywalizacji w pełni elektrycznych samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News