Volkswagen planuje wypuścić na rynek nietypowego SUV-a

Volkswagen planuje wypuścić na rynek nietypowego SUV-a

Volkswagen planuje wypuścić na rynek nietypowego SUV-a

Podaj dalej

To, że Volkswagen prowadzi nową ofensywę modelową, wiemy od jakiegoś czasu. Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że niemiecki koncern zaprezentuje kabriolet na bazie crossovera! Nowy model trafi do salonów w 2020 roku.

T-Roc cabrio – tak będzie się nazywać nowy model Volkswagena. Będzie produkowany od pierwszego półrocza 2020 roku w niemieckiej fabryce w Osnabruck. W 2017 roku powstało w niej ponad 76 000 samochodów. Obecnie są tam produkowane między innymi Porsche Cayman oraz VW Tiguan. W tej samej fabryce są lakierowane niektóre nadwozia Skody Fabii.

Rada nadzorcza Volkswagena postanowiła przeznaczyć dla fabryki ponad 80 milionów euro. Ma to oczywiście związek z wprowadzeniem do produkcji modelu T-Roc cabrio. Model ten ma za zadanie wzmocnić pozycję marki w segmencie SUV-ów. Volkswagen mocno stawia na ten błyskawicznie rozwijający się segment, ponieważ do 2020 roku producent planuje rozszerzenie swojej globalnej oferty do 20 modeli tego typu. Oznacza to jednocześnie, że segment ten będzie stanowić 40% sprzedawanych samochodów VW.

Tagi: Volkswagen, T-Roc cabrio, SUV, premiera

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News