Volkswagen Passat nie poradził sobie z policyjnym motocyklem [wideo]

Volkswagen Passat nie poradził sobie z policyjnym motocyklem [wideo]

1-317007

Podaj dalej

Policjant poznańskiej drogówki zatrzymał w pościgu na motocyklu pijanego kierowcę, który łamiąc wszelkie przepisy, stwarzał realne zagrożenie na drodze. Volkswagen Passat skutecznie uciekał przez ponad 7 kilometrów. Całość interwencji mundurowy zarejestrował kamerą.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 6 czerwca br. rano pełnili służbę na motocyklach w Tarnowie Podgórnym. Około godziny 7.15 na ulicy 23 października policjant chciał zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę srebrnego Volkswagena Passata. Ten zignorował sygnały mundurowego i zaczął uciekać. Funkcjonariusz natychmiast wsiadł na motocykl i ruszył za uciekinierem.

Funkcjonariusze ITD zebrali prawdziwe żniwa na ekspresowej „siódemce”

Mimo wyraźnych sygnałów błyskowo-dźwiękowych kierowca Passata nie zatrzymywał się, a w trakcie swojej ucieczki łamał szereg przepisów drogowych. Kierujący wyprzedzał pomimo zakazu, zmuszał innych kierowców do zjeżdżania z jezdni, a w obszarze zabudowanym trzykrotnie przekraczał dopuszczalną prędkość. Ponadto kierowca kilkukrotnie zjeżdżał z jezdni, wpadając w poślizgi na zakrętach.

Ostatecznie uciekiniera zatrzymano po ponad 7-kilometrowym pościgu w miejscowości Kaźmierz. Wszystko dzięki obywatelom, którzy jechali swoimi samochodami w pobliżu i widząc zdarzenie, zastawili uciekającego Passata oraz pomogli w zatrzymaniu niebezpiecznego kierowcy. Jak się później okazało, 53-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile w wydychany powietrzu.

Pijany kierowca stracił prawo jazdy. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed Policją oraz za jazdę na podwójnym gazie. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News