Volkswagen gotowy na Caravaning Summer Show

Volkswagen gotowy na Caravaning Summer Show

Volkswagen gotowy na Caravaning Summer Show

Podaj dalej

Podczas Caravaning Summer Show we Władysławowie będzie można zobaczyć trzy modele marki Volkswagen oferowane z zabudową kamperową. Są to Caddy Beach, T6 California i kamper na bazie Craftera.

Już w najbliższy weekend we Władysławowie odbędą się pierwsze w Polsce plenerowe Targi Karawaningowe, podczas których swoje produkty zaprezentują nie tylko producenci kamperów, ale także producenci przyczep kampingowych, namiotów, namiotów dachowych, domków mobilnych, a także sprzętu karawaningowego i kampingowego.

Dla odwiedzających zaplanowano dwie strefy – „surfera”, ze szkołą windsurfingu i kitesurfingu oraz „otwartą”, w której zostaną zaprezentowane m.in. ekskluzywne łodzie motorowe, elektryczne hulajnogi oraz dmuchany katamaran.

Volkswagen przygotował na ekspozycję 3 samochody z zabudową kamperową.

Caddy Beach w standardzie oferuje duże i komfortowe łóżko oraz wiele praktycznych schowków. Do wyposażenia seryjnego należą zasłona kryjąca przedniej szyby oraz magnetyczne zasłony okien bocznych. Caddy Beach, w połączeniu z opcjonalnym pakietem „Camping”, można łatwo powiększyć do rozmiarów małego domku wakacyjnego za sprawą namiotu o wymiarach 2,3 x 2,9 m rozkładanego za tylną klapą. W skład pakietu „Camping” wchodzą również dwa składane krzesła, stolik i kratka wentylacyjna do zamontowania na drzwiach przesuwnych.

Volkswagen California pojawił się na rynku w 1988 roku, jednak legenda Bullika trwa o wiele dłużej. Dzisiaj Volkswagen Samochody Użytkowe produkuje model California s na bazie Transportera szóstej generacji. Kilka tygodni temu California obchodziła jubileusz 30-lecia oraz świętowano wyprodukowanie jej stutysięcznego egzemplarza. Niemal od początku istnienia model ten zyskała pozycję najpopularniejszego auta rekreacyjnego na świecie. Niedawno Californię wyróżniono w Niemczech tytułem „Rekreacyjny Samochód Roku 2018”. W sumie podczas 30 lat istnienia modelu California wyprodukowano 160.000 egzemplarzy tego auta.

Nowy kamper wielkości Craftera ma wysoki dach, przestrzeń sypialną i kabinę sanitarną. Mimo iż samochód jest dużo większy, widać wyraźne stylistyczne podobieństwo do obecnej Californii, skonstruowanej na bazie modelu T6. We wnętrzu utrzymanym w jasnych barwach zastosowano wiele praktycznych rozwiązań. Kabinę sanitarną, w której znajdują się prysznic i WC, przestrzeń kuchenną oraz znajdujące się z tyłu pomieszczenie sypialne zaprojektowano w funkcjonalny sposób, aby zapewniały maksymalną wygodę podczas bliższych i dalekich podróży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News