Volkswagen Golf GTI - VW odsłonił przód samochodu przed premierą w Genewie

Volkswagen Golf GTI - VW odsłonił przód samochodu przed premierą w Genewie

Volkswagen Golf GTI 2020 1

Podaj dalej

Volkswagen odsłonił nieco karty, jeżeli chodzi o model Golf GTI, który niebawem zostanie w pełni zaprezentowany na nadchodzącym Salonie Samochodowym w Genewie. Producent zdecydował się pokazać teaser pokazujący wygląd przedniej części nowego hot-hatcha.

Wyróżniającym się elementem – patrząc na powyższe zdjęcie – jest sposób osadzenia świateł do jazdy dziennej. Są to pojedyncze diody zamontowane w przypominającym strukturę plaster miodu wlocie powietrza w zderzaku.

Wszystkie szczegóły techniczne tego samochodu nie są jeszcze w pełni znane. Wiadomo m.in., że ten model będzie pierwszym sportowym samochodem kompaktowym, który będzie komunikować się z innymi autamii lub elementami drogowej infrastruktury w technologii Car2X. Volkswagen zapowiada także całkowitą digitalizację kontrolek i wyświetlaczy we wnętrzu samochodu.

Kompaktowy hot-hatch ma posiadać ten sam 2-litrowy silnik, który posiadała poprzednia wersja. W wariancie GTI ma on osiągać 245 KM, odmiana Clubsport ma mieć 290 KM, a R przeszło 300 KM. Tylko w niej dostępny i tylko w tej wersji będzie dostępny napęd na 4 koła.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News