Volkswagen e-Crafter z tytułem „Dostawczego Samochodu Ekologicznego Roku”

Volkswagen e-Crafter z tytułem „Dostawczego Samochodu Ekologicznego Roku”

Volkswagen e-Crafter z tytułem „Dostawczego Samochodu Ekologicznego Roku”

Podaj dalej

W dniach od 9 do 11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się czwarte już Targi EkoFlota. Podczas Targów wręczono statuetki dla najbardziej proekologicznych aut i rozwiązań. Nagrodę w kategorii „Dostawczy Samochód Ekologiczny Roku” otrzymał Volkswagen e-Crafter.

Pierwszy dzień IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości zakończył się Galą, podczas której wręczono statuetki wyróżniające najbardziej ekologiczne zdaniem kapituły samochody, rozwiązania techniczne i ludzi mających duży wkład w rozwój elektromobilności. Kapituła konkursu składająca się z dziennikarzy Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych oraz redakcji magazynu Menadżer Floty, przyznała nagrody w sześciu kategoriach.

W kategorii „Dostawczy Samochód Ekologiczny Roku” nagrodę otrzymał w pełni elektryczny Volkswagen e-Crafter, za – jak uzasadnia kapituła – „kompleksowe podejście do logistyki miejskiej”.

Silnik elektryczny Volkswagena e-Craftera o mocy 136 KM zasilany jest bateriami zamontowanymi pod podłogą, dzięki czemu auto zachowuje ładowność na poziomie jednej tony, a jego przestrzeń ładunkowa to 10,7 m3. Zasięg auta to 173 km, a ładowanie baterii do 80 % trwa zaledwie 45 minut.

Podczas IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości, w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprezentowano najnowsze modele ekologicznych samochodów wielu marek, ale także alternatywne sposoby przemieszczania się po zatłoczonych miastach, takie jak elektryczne hulajnogi i skutery. Odbyła się również Konferencja E-Mobility, w dużej mierze poświęcona rozwojowi rynku pojazdów elektrycznych i odpowiedniej infrastruktury, a także wdrażaniu elektrycznych flot samochodów w firmach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News