Villeneuve: Williams nie jest już zespołem Formuły 1. To zwykła firma

Villeneuve: Williams nie jest już zespołem Formuły 1. To zwykła firma

65 interakcji
Jacques Villeneuve

Podaj dalej

Jacques Villeneuve słynie z tego, że uwielbia krytykować Roberta Kubicę. Tym razem jednak były mistrz świata Formuły 1 za cel obrał sobie zespół Williamsa, a jego słowa mają znacznie większy sens.

Były kierowca ekipy z Grove uważa, że jego były pracodawca nie traktuje już Formuły 1 jako priorytetu. W jego ocenie dla właścicieli liczą się w znacznym stopniu obecnie pieniądze. Villeneuve uważa, że najlepiej świadczy o tym niedawno zaprezentowany raport finansowy przez Williamsa. Kanadyjczyk nie widzi perspektywy szybkiej naprawy złej sytuacji.

Jacques Villeneuve: Williams nie jest już zespołem Formuły 1. To tylko firma notowana na giełdzie, która musi raportować wszystko, co robi i wykazywać zysk na koniec roku. Zresztą, właśnie to zrobili. Wszystko jest w porządku. Jeśli firma zarobiła 16 mln dolarów w zeszłym roku, to tylko dlatego, że nie wydali wystarczająco dużo na Formułę 1. Szef Williamsa nie chce wygrywać. On chce osiągnąć jak najlepsze wyniki dla akcjonariuszy. To ma dla nich znaczenie. Przywódcy Williamsa ponoszą konsekwencje błędnych decyzji podjętych w ostatnich latach.

Największy krytyk Roberta Kubicy znów uderza w Polaka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News