Vettel kwestią sporu na linii Daimler, a szefostwo F1 Mercedesa

Vettel kwestią sporu na linii Daimler, a szefostwo F1 Mercedesa

Podaj dalej

Niemiecki kierowca w niemieckim zespole, brzmi to niezwykle dobrze i praktycznie jest gwarancją strzału w dziesiątkę jeżeli chodzi o marketing. Pytanie jednak, czy taki ruch jest możliwy w przypadku, jeżeli chodzi kierowcą jest Vettel, a zespołem Mercedes.

vettel hamilton

Dziennikarze z Niemiec i Włoch donoszą, że Daimler chce, aby Sebastian Vettel stał się partnerem Lewisa Hamiltona. Toto Wolff oraz jego najbliższe otoczenie patrzy na tego typu ruch jednak zupełnie inaczej. Krótko mówiąc, nie widzą w swoim zespole byłego kierowcy Ferrari.

„Zarząd Daimlera mocno naciska na pozyskanie Vettela co najmniej na rok 2021” – pisze na Twitterze dziennikarz Giuliano Duchessa. Toto Wolff jeżeli na przyszły sezon miałby wprowadzić zmiany, to jedynie taką, że George Russell zastąpiłby Valtteriego Bottasa.

Wiele jednak zależy od tego jak ci kierowcy zaprezentują się w tym sezonie. Warto mieć również na uwadze, że kontrakt Toto Wolffa z Mercedesem dobiega końca również w tym roku. Relacje obu stron nie są najlepsze od pewnego czasu i kto wie, czy Vettel nie będzie kolejnym punktem sporu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News