Vandal One z silnikiem od Hondy Type R - 555 kg na 560 KM mocy

Vandal One z silnikiem od Hondy Type R - 555 kg na 560 KM mocy

Podaj dalej

Jeśli szukacie wyjątkowej „zabawki” do jazdy po torze, mamy propozycję o wdzięcznej nazwie Vandal One. To projekt amerykańskiej produkcji o mocy 340 KM napędzanej silnikiem z japońskiego Hondy Civic Type R.

Japońskie serce, ciało z Detroit a liczba Subaru w tle

555 – to (zakładana) masa całkowita w kilogramach Vandal One, która ostatecznie ma zamknąć się w karbonowym szkielecie. Podobnie rzecz dotyczy zawieszenie, które zostanie wykonane z tego samego włókna. Na razie manufaktura z Detroit pokazała wizualizacje tego, czego możemy spodziewać się w niedługiej przyszłości.

Za generator przyspieszenia ma posłużyć jednostka napędowa z najnowszej serii Hondy Civic Type R, która seryjnie generuje 310 KM, ale po zmianie oprogramowania inżynierów z motoryzacyjnej Mekki USA – Detroit, została wyżyłowana do 340 KM.

To jednak tylko pierwsze kroki do szybkiego „twista”. Na życzenie klientów moc można podkręcić nawet do 560 KM za pośrednictwem dużo wydajniejszej turbosprężarki marki Garrett oraz zmodyfikowanego układy dolotowego i wydechowego.Niezależnie od wybranej opcji mocowej, Vandal będzie dostępny z 6-biegową skrzynią sekwencyjną.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News