Valtteri Bottas: W przyszłym roku będę kontynuował starty w Formule 1

Valtteri Bottas: W przyszłym roku będę kontynuował starty w Formule 1

22 interakcje

Podaj dalej

Valtteri Bottas potwierdził, że w przyszłym sezonie wciąż będzie wyścigowym kierowcą Formuły 1. Jak poinformował już wcześniej Auto Bild fiński kierowca pozostanie w Mercedesie, a ten który miał mu odebrać miejsce, czyli Esteban Ocon, trafi do Renault.

29-latek od trzech sezonów jeździ w barwach Mercedesa. Z reguły żyje w cieniu Lewisa Hamiltona, który sezon po sezonie sięga po mistrzowskie tytuły. W tym roku Bottas nieco pokazuje pazur Brytyjczykowi, ale ostatecznie to Hamilton pozostaje liderem kjlasyfikacji generalnej.

Valtteri Bottas: Nie martwię się zbytnio tym co będzie. Jedyne co mogę teraz robić to czekać i śledzić rozwój wydarzeń. Odpowiedziałem na kilka telefonów oraz e-maili, lecz mimo to moje myśli są gdzie indziej. Generalnie moja decyzja zależy od zespołu. W Formule 1 wiele czynników składa się na wybór kierowcy, dlatego analizuję inne opcje, jeżeli z pewnych względów moje pozostanie w Mercedesie nie będzie możliwe. WRC? Jeśli chodzi o przyszłość, to zależy. Mimo to w przyszłym roku będę kontynuował starty w Formule 1.

Przyszłość Fina w Mercedesie stała pod dużym znakiem zapytania, ale jeżeli wierzyć źródłom i samemu zainteresowanemu, już wszystko wiadomo.

Toto Wolff: Rozmawiałem z Lewisem o drugim kierowcy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News