Valtteri Bottas czeka na nowy kontrakt ze strony Mercedesa

Valtteri Bottas czeka na nowy kontrakt ze strony Mercedesa

20 interakcji
bottas f1

Podaj dalej

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 1 nie ukrywa, że chce pozostać w zespole Mercedesa i liczy na to, że osoby decyzyjne nie będą miały żadnych wątpliwości co do tego, iż kontrakt należy przedłużyć.

Fin w tym sezonie prezentuje bardzo wysoką formę i jak na razie wygląda na to, że jest głównym i jedynym kandydatem do tego, aby przerwać dominację Lewisa Hamiltona. Bottas oraz zespół milczą jak na razie w kwestii nowej umowy, która wygasa po zakończeniu sezonu. W teorii Mercedes mógłby wykorzystać tę okoliczność, aby zapewnić wyścigowy fotel Estebanowi Oconowi, w którego karierę mocno inwestuje.

Valtteri Bottas: Rozmowy rozpoczną się, gdy nadejdzie właściwa chwila. Mam nadzieję, że gdy już do nich dojdzie, to nie potrwają zbyt długo. Nie omawialiśmy jeszcze tej kwestii, bo nie nadszedł na to odpowiedni czas. Dobre wyniki na pewno umocniły wiarę w moje umiejętności. To oznaka dobrej pracy.

W najbliższy weekend kierowcy Formuły 1 będą rywalizowali w Grand Prix Hiszpanii. W ostatnich dwóch latach pierwsze miejsce na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną zajmował Lewis Hamilton.

Rosberg: Bottas może utrzeć nosa w tym sezonie Hamiltonowi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News