Uwaga! Będą zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Uwaga! Będą zmiany w egzaminach na prawo jazdy

word l elka

Podaj dalej

Osoby ubiegające się o prawo jazdy będą musiały przygotować się do nowych pytań. Po trzech miesiącach od wprowadzenia obowiązku „jazdy na suwak” i korytarzy życia w pytaniach egzaminacyjnych dla kandydatów na kierowców pojawią się pytania dotyczące „jazdy na suwak” i korytarzy życia.

Na początku grudnia weszły w życie wspomniane zmiany w przepisach, w związku ze zmianami dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości zapytało o aktualizację bazy pytań wykorzystywanych podczas egzaminów na prawo jazdy. W odpowiedzi wiceminister infrastruktury poinformował, że dodania pytań egzaminacyjnych dotyczących tych dwóch kwestii pojawią się już niebawem.

– Planując sprawdzanie wiedzy kandydatów na kierowców w zakresie nowo wprowadzonych przepisów ruchu drogowego należy mieć na względzie fakt, że większość osób podchodzących aktualnie do egzaminu państwowego na prawo jazdy uczęszczała na zajęcia teoretyczne przed wprowadzeniem tych przepisów, a przepisy te zostały wprowadzone 6 grudnia br. Oznacza to, że nawet najlepiej przygotowane osoby nie miały możliwości zapoznania się z zasadami ruchu drogowego określonymi w nowych przepisach – powiedział wiceminister infrastruktury, Rafał Weber.

Resort podjął decyzję o tym, aby pytania egzaminacyjne w zakresie „jazdy na suwak” i korytarzy życia wprowadzić po trzech miesiącach funkcjonowania przepisów.  To dlatego, aby chcąc zapewnić obecnym oraz przyszłym kandydatom na kierowców czas na to, by zapoznali się z nowymi przepisami.

Nadchodzi rejestracja samochodów przez internet. Ale nie tylko to

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News