Usługa car-sharingu będzie dostępna na Podkarpaciu

Usługa car-sharingu będzie dostępna na Podkarpaciu

75B_5924-1200×801

Podaj dalej

20 samochodów Nissan LEAF będzie dostępnych w wynajmie na minuty w pierwszej w pełni elektrycznej usłudze car-sharingu na Podkarpaciu. Na tak ekologiczne rozwiązanie postawiło Miasto Rzeszów we współpracy z 4Mobility i Grupą PGE.

Już od 18 grudnia mieszkańcy i turyści odwiedzający Rzeszów będą mieli możliwość przesiąść się do ekologicznych, bezemisyjnych samochodów, wypożyczanych na minuty. To pierwsza w 100 proc. elektryczna flota dostępna w regionie Podkarpacia, a Rzeszów jest jednym z pierwszych dużych miast w Polsce, które postawiło na takie rozwiązanie.

Samochody będą mogły poruszać się w obrębie centrum miasta i popularnych atrakcji turystycznych Rzeszowa. Dzięki temu, że Nissan LEAF to samochód bezemisyjny i przyjazny środowisku, w ruchu miejskim wykazuje wiele zalet, ułatwiających kierowcom przemieszczanie się. Dlaczego? Ma prawo poruszać się po bus pasach, co skróci czas podróży i pozwoli z łatwością poruszać się w korkach, a parkowanie w centrum miasta jest nieodpłatne. Samochód można łatwo wypożyczyć za pomocą prostej aplikacji i zwrócić parkując w dowolnym miejscu w strefie widocznej na ekranie telefonu.

W rzeszowskiej flocie 4Mobility dostępne będą Nissany LEAF w wersji N-Connecta w kolorze białym, z pojemnym akumulatorem 40 kWh. Pozwala on na przejechanie odległości aż 270 km w trybie mieszanym bez ładowania. Dynamiczny i bezgłośny silnik elektryczny nie tylko nie zanieczyszcza środowiska, ale zapewnia komfort jazdy w miejskim zgiełku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News