Urszula Radwańska ramię w ramię z ITD kontrolowała kierowców. "Niezdrowa jest jazda na magnesie"

Urszula Radwańska ramię w ramię z ITD kontrolowała kierowców. "Niezdrowa jest jazda na magnesie"

itd ciezarowki

Podaj dalej

Urszula Radwańska wspólnie z inspektorami ITD i GIS zachęca kierowców zawodowych do zdrowego trybu życia. Gwiazda tenisa wzięła udział w briefingu dotyczącym akcji edukacyjno-informacyjnej „Wrzuć bieg na zdrowie”.

Z tenisową rakietą biega po kortach od najmłodszych lat. Sport ma we krwi, a na koncie wiele sukcesów. To efekt ciężkiej pracy: treningów, ale też stałej kontroli stanu zdrowia, zbilansowanej diety. Polska tenisistka Urszula Radwańska przekonywała, że nie tylko sportowcy, ale każdy powinien dbać o zdrowie i kondycję. Wczoraj (3 grudnia) wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego i Inspekcją Sanitarną apelowała o to do kierowców zawodowych.

Urszula Radwańska: Jako sportowiec proponuję zdrowy styl życia. Jest to bardzo ważne pod każdym względem. Wszystko po to, aby kierowcy dobrze się czuli, mieli dobrą koncentrację, koordynację ruchową, aby koncentracja dłużej się utrzymywała w trasie.

Kierowca zawodowy spędza w trasie wiele godzin. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, presja czasu mogą prowadzić do choroby układu krążenia, problemów z nadwagą czy z kręgosłupem. Małe, codzienne wybory mogą uchronić przed tymi negatywnymi konsekwencjami. Warto zatem wrzucić bieg na zdrowie, pamiętać o odżywczych posiłkach, aktywności podczas odpoczynków, regularnych badaniach i przepisowej jeździe.

Infografiki udostępniane w ramach akcji w mediach społecznościowych zwracają uwagę kierowców na zbilansowaną dietę i zachęcają do badania wzroku oraz regularnych badań profilaktycznych. Ponadto przypominają, że „niezdrowa” jest jazda na magnesie, bez odpoczynku, na cudzych kartach kierowcy, z emulatorami AdBlue, które symulują prawidłową pracę układu oczyszczania spalin.

Briefing zakończył się nie tylko kontrolami pojazdów. Kierowcom, którzy pomyślnie przeszli kontrole Urszula Radwańska wręczyła maskotkę Inspekcji Transportu Drogowego – krokodylka Tirka.

Źródło: GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News