UPS postanawia zainwestować w samochody elektryczne

UPS postanawia zainwestować w samochody elektryczne

UPS postanawia zainwestować w samochody elektryczne

Podaj dalej

Międzynarodowa firma kurierska UPS planuje zbudować własną flotę elektrycznych samochodów dostawczych. Samochody te mają powstać przy współpracy z firmą Workhorse Group, która jest producentem aut ciężarowych.

UPS poinformowało, że zbudowana flota docelowo ma zastąpić auta dostawcze z tradycyjnym napędem. Ich auta elektryczne mają pojawić się na drogach jeszcze w tym roku.
Mamy nadzieję, że nasze samochody zmienią zasady gry na rynku elektrycznych ciężarówek – powiedział dyrektor ds. utrzymania globalnej floty UPS, Carlton Rose.

Zasięg elektrycznych samochodów dostawczych jest nieduży. W pełni naładowana bateria ma wystarczyć na przejechanie zaledwie 160 km. Samochody będą używane głównie w miastach. Mimo to zasięg wydaje się bardzo mały.

UPS posiada już w swojej flocie około 300 pojazdów elektrycznych, które poruszają się po Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Firma ma również 300 hybryd. Patrząc jednak na ilość wszystkich pojazdów firmy, jest to śladowa ilość. UPS ma obecnie ponad 35 tys. aut z silnikami na tradycyjne paliwa.

Sytuacja ta ma się jednak zmienić. Firma kurierska złożyła w ubiegłym roku zamówienie na samochody ciężarowe z napędem elektrycznym w koncernie Daimlera oraz w Tesli. Teraz dochodzi kolejnych 50 samochodów, które powstaną przy współpracy z Workhorse Group.

Firma Workhorse testuje obecnie swój najnowszy model N-Gen, który ma być lekkim pojazdem z nadwoziem zbudowanym z tworzywa polimerowego. Wyjściowa waga tego samochodu to około 2450 kilogramów.

Tagi: UPS, samochody elektryczne, elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News